close
Eğitim

Öğretmene Erken Emeklilik Hakkı Verilecek mi?

Kamu10 adlı sitenin yapmış olduğu haber yoruma göre, öğretmenlere yıpranma payı ve dolayısıyla erken emeklilik hakkı için sendikaların çalışması gerekli. 19. Şura kararlarında yer alan öğretmene 3600 ek gösterge ve yıpranma payı verilmesi ile ilgili bu güne kadar somut bir adım atılmış değil.  Kamu10’un buradaki haberinde de belirtildiği gibi, eğitim sendikaları bu konuda yeterince ısrarcı değil.

Öğretmenlere, 3600 Ek Gösterge ve Erken Emeklilik Hakkı, Son Durum Nedir?

19 Mart 2017 tarihli gazetelere göre; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, kamu görevlilerine yıpranma payı hakkında çalışma yapıldığını açıklamış. Bakan Müezzinoğlu’nun, “Kurum bünyesinde oluşturulan komisyon tarafından kamu görevlilerinden kimlerin hangi şartlarda ve süreyle fiili hizmet süresi zammından yararlandırılacağı hususu yeniden değerlendirilmektedir.” Şeklindeki sözünü biz de KAMU10 sitesi gibi takip edeceğiz.

Kaynak: http://www.kamu10.com/haber/ogretmene-yipranma-payi-verilecek-mi-h846.html

1 Yorum

  1. Sendikalar işi gücü bırakmış evet hayır oynuyor… Yazıklar olsun. Öğretmenlerin çok büyük sorunları var. Adam kayırmacılık ücretli öğretmenlerin seçimine kadar inmiştir. Bırakın 3600 ek göstergeyi, öğretmenin iş güvencesi kalmamıştır. Bir bakmışsın yarın öğretmenlikten ihraç edilmişsin. Ne gerekçe ne de bir açıklama. Hakkını arayabilir misin? Hayır… Bırakın bu işleri, bütün haber siteleri iktidarın borazanı olmuş. Kimsenin sesi çıkamıyor. Sesi çıkanları anında fetöcü diye damgalıyorlar. Gerçek fetöcüler ise belediye başkanlıklarına siyaset adamlıklarına devam ediyorlar.
    Allahım bizi ve vatanımızı korusun, daha ne diyeyim…

Comments are closed.