close

Öğretmene rotasyon haberleri ile gündemi meşgul eden çeşitli kamu sitelerinin, Öğretmene rotasyon uygulaması, öğretmene rotasyon yolda gibi haberleri öğretmenleri tedirgin etmeye devam ederken, konuyla ilgili bir muğlak açıklama da bakan Yılmaz’dan geldi.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Öğretmen atamaları ihtiyaca göre yapılıyor dedi. En çok htiyacın şu anda sınıf öğretmenliği olduğunu belirten Yılmaz. öğretmene rotasyon var mı sorusunun yanında uzman öğretmenlik hakkında da açıklamalarda bulundu. “Şu anda bir rotasyon çalışmamız yok. Olması gerekir mi? Üzerinde çalışıyoruz. Eğitimin başarılı olmasını herkesten çok ben isterim. Öğretmen eğitimin kilit taşıdır. Değişmez hedefimiz kaliteli eğitim. Kaliteli eğitim için ne gerekiyorsa onu yapacağız. Rotasyon da bunun içine dahil mi? Bunun üzerinde çalışıyoruz.

Uzman Öğretmenlik Uygulaması ne olacak, Uzman Öğretmenlik sınavı olacak mı?

Uzmanlık sınavı tekrar gündeme gelecek mi? Evet gelecek. Öğretmenimize ilave hak vermek, özlük haklarını iyileştirmek istiyoruz. Gerek baş öğretmen gerek uzman öğretmenlik yoluyla da diğer öğretmenlerden bir adım öne çıkanın mali haklarını iyileştirelim diye bir çalışmamız var. Önümüzdeki dönemde bunu yapacağız. Başbakanımız önümüzdeki dönem için bize 3 hedef koydu. Bir, ‘ikili eğitimi kaldıracaksınız’ dedi.

Tags : #ÖĞRETMENE ROTASYON 2017#uzman öğretmenlik sınavı 2017

1 Yorum

 1. Rotasyon rotasyon.
  Hani 3600 ek gösterge?
  Hani erken emeklilik?
  Hepsi yalan hepsi masal

  öğretmen olmuş yoktur iş
  işinde yoktur mutluluk
  başında amir torpilli
  işi bilmez çok laf az iş

Comments are closed.