Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Hasara göre okulların tatil süresini belirleyeceğiz

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Hasara göre okulların tatil süresini belirleyeceğiz

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Kahramanmaraş merkezli deprem nedeniyle 10 ilde okulların bu hafta tatil olduğunu, sonrasının için ise yapılacak değerlendirmelere göre ilan edileceğini söyledi.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde bugün saat 04.17’de 7,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin ardından en büyüğü 6,6 büyüklüğünde olmak üzere çok sayıda artçı sarsıntı yaşandı.

Kahramanmaraş’ın yanısıra başta, Adana, Osmaniye, Hatay, Kilis, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Diyarbakır olmak üzere depremin şiddetli hissedildiği 10 ilde okullar hafta boyunca tatil edildi.

Kahramanmaraş’ta 7,4 büyüklüğünde deprem: 76 can kaybı

AFAD koordinasyon merkezinde bilgilendirme toplantısında açıklama yapan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, şunları kaydetti;

Milli Eğitim Bakanımız ve Cumhurbaşkanımız ile görüştük. Cumhurbaşkanımıza da durumu arz ettik. 10 ilimiz ile alakalı hasarın etkinlik düzeyine göre de okullarımızın tatil süresini belirliyor olacağız. Bugün veya yarın açıklamış oluruz. Fakat bugün itibarıyla okullarımız zaten tatil. Bu hafta itibarıyla zaten mecburen tatil.

Bir haftalık tüm okullarımız bu 10 ilimizde tamamen tatil. Fakat sonrası ile alakalı Bakanımız ile değerlendireceğiz hasarı ve onu ayrıca ilan edeceğiz. 

Leave a Comment